Używany samochód od dealera a gwarancja producenta na samochody używane

Kupno auta, które miało wcześniej właściciela, to naprawdę kusząca opcja, zwłaszcza gdy w portfelu potencjalnego nabywcy nie ma zbyt wiele pieniędzy. Taki oszczędny wariant ma bez wątpienia wiele plusów, ale tylko pod pewnymi warunkami. Gdy chodzi o samochody używane, dealer zajmujący się sprzedażą modeli danej marki, wydaje się rozwiązaniem optymalnym. Wynika to z faktu, że pojazd w takiej sytuacji jest objęty odpowiednią gwarancją, a kupujący ma pewność, iż został on poddany przeglądom technicznym – czasami naprawdę kompleksowym.

Jeśli chcemy inwestować w samochody używane, gwarancja jest czymś, co warto mieć w pakiecie. Większość komisów oferuje nam bardzo ograniczone świadczenia gwarancyjne, które tak naprawdę zabezpieczają nas jedynie w sytuacji, gdy auto odmówi posłuszeństwa od razu po zakupie. Kupując samochód od prywatnej osoby, nie możemy liczyć w gruncie rzeczy na nic. Wynika z tego dość jasno, że samochody używane od dealera są dużo pewniejsze. Przede wszystkim odczuwamy pewien psychiczny komfort.

Bezpieczeństwo zakupów w przypadku dealerów także ma rozmaity zakres, ponieważ gwarancje są konstruowane indywidualnie w zależności od marki. Trzeba więc mieć na uwadze, że inaczej mogą wyglądać warunki świadczenia w przypadku Forda, Toyoty czy jakiejkolwiek innej motoryzacyjnej „stajni”. Istnieją również sposoby na to, aby gwarancje na auto używane rozszerzyć, ale wiąże się to z kolejnymi opłatami. Dodatkowe zabezpieczenie samochodu jest jednakże kuszące dla wielu Klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *