Samochody dostawcze poleasingowe

Rynek obracający używanymi autami wciąż ma się dobrze, pomimo że poszczególne marki starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich potencjalnych klientów. Poważna inwestycja, jaką trzeba przedsięwziąć w celu zdobycia pojazdu opuszczającego taśmę produkcyjną, jest dla wielu osób zbyt kosztowną ideą. Tańszą ewentualnością jest właśnie znalezienie auta używanego. Obawa przed tego typu zakupem nie jest do końca uzasadniona, jako że samochód, który posłużył już jakiemuś kierowcy, może pochodzić z różnych źródeł i posiadać niekoniecznie trudną historię.

Wśród metod na zdobycie samochodu potrzebnego w codziennej aktywności prywatnej lub pracy samochodu, znajduje się leasing. Jest to metoda, której celem jest zyskanie uprawnień do korzystania z auta należącego formalnie do kogoś innego, leasingodawcy. Leasing samochodu przypomina nieco sprzedaż ratalną lub umowę dzierżawczą, jako że leasingobiorca wpłaca comiesięczne raty drugiej stronie umowy, których suma opiewa na wartość samego samochodu. Po zakończeniu umowy leasingu klient ma prawo wykupić ten samochód na własność, jeśli ma takie życzenie i możliwości.

Wiele aut wynajmowanych na zasadach leasingu wraca jednak po okresie spłaconej umowy do wynajmującego je leasingodawcy, zazwyczaj właściciela firmy leasingowej. Tutaj czekają na kolejnych klientów, chętnych do skorzystania z takiej oferty. Możliwości te są otwarte nie tylko przed osobami prywatnymi, ale także przedsiębiorcami, którzy poszukują kompromisowego sposobu na zdobycie aut koniecznych dla funkcjonowania ich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *