Na co zwracać uwagę przy zakupie samochodu używanego

Popularność jaką cieszą się samochody używane, wynika z faktu, że stanowią one relatywnie tani sposób na to, aby cieszyć się w pełni funkcjonalnym pojazdem w dobrej cenie. Rzeczywiście różnica kosztów pomiędzy maszynami z salonu a tymi z drugiej ręki jest spora. Nie może być inaczej, skoro eksperci mówią otwarcie, iż wartość auta spada już w momencie wyprowadzenia go przez nabywcę z punktu sprzedaży. Mając szansę na to, aby kupić samochody używane z gwarancją, tysiące konsumentów nie waha się zbyt długo.

Właśnie świadczenie gwarancyjne powinno być dla nabywców jedną z kluczowych kwestii. W praktyce rozwiązanie takie oferują dealerzy konkretnych marek sprzedający również modele używane. Jeśli ktoś wybierze ten wariant, w jego ręce trafia kompletna historia samochodu, który był poddawany regularnym przeglądom i serwisowany zgodnie ze standardami producenta – w autoryzowanych warsztatach. Dowiemy się z niej również, czy miała miejsce na przykład zmiana koloru auta. Normą jest również to, iż dealer starannie sprawdza stan techniczny każdego używanego pojazdu, jaki trafia na rynek.

Czego się wystrzegać, gdy przyjdzie nam wybierać? Trzeba zwracać uwagę na samochody uszkodzone, które nieuczciwe komisy potrafią poddawać rozmaitym kosmetycznym zabiegom. Wyglądają one na pozór atrakcyjnie, ale po niedługim czasie wady wychodzą na jaw – zwykle już po upływie symbolicznej i niewiele dającej „gwarancji”. Czasami elementy karoserii samochodu z ubytkami są traktowane wypełniaczami, co nie ma prawa zdarzyć się w salonie aut używanych prowadzonym przez dealera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *