Leasing samochodów używanych

Leasing to sprytne rozwiązanie formalne dla impasu, w jaki może wpaść każdy, kto z różnych względów potrzebuje samochodu, ale nie dysponuje środkami pieniężnymi w należytej wysokości, by ten cel urealnić. To swoisty kompromis pomiędzy kupnem na własność używanego auta a uwikłaniem się w opiewającą na poważną kwotę pożyczkę na zakup całkowicie nowego samochodu.

Leasingobiorca, czyli osoba korzystająca z leasingu na prawach klienta, zawiera umowę cywilno-prawną z leasingodawcą, czyli kimś, kto dysponuje środkami by zakupić dany model samochodu lub już jest jego właścicielem i jest skłonny udostępnić pojazd na zasadach zbliżonych do dzierżawy. Leasingobiorca zobowiązuje się bowiem do płacenia miesięcznych rat na rzecz drugiej strony umowy. Porozumienie to ma trwać określony czas, zazwyczaj wystarczający do tego, by klient spłacił wartość auta. Po zakończeniu leasingu, użytkownik samochodu ma prawo wykupić to auto na własność, urzeczywistniając tym samym swoje pierwotne marzenie. Z kolei, jeśli zasady leasingu mu odpowiadają, a chce zamienić aktualny model na nowszy, może zawrzeć kolejną umowę tego rodzaju z tym samym leasingodawcą.

Firmy leasingowe doczekały się swojego rozkwitu, jako że warunki tego rodzaju umowy są satysfakcjonujące dla obu stron i często taki stosunek prawny wydaje się korzystniejszy, niż samodzielne inwestycje. W odróżnieniu od zapożyczania się u instytucji bankowych, przy podpisywaniu umowy leasingowej nie trzeba określać swojej zdolności kredytowej – wystarczy okazanie dowodu zatrudnienia i osiąganych zarobków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *