Dostawcze poleasingowe

Samochody dostawcze to specyficzny typ pojazdu. Są specyficznym ogniwem pośrednim między autami osobowymi a ciężarowymi, umożliwiając przewożenie zarówno osób, jak i różnego rodzaju materiałów, dóbr i sprzętów. Ich wnętrze obejmuje zarówno miejsca dla kierowcy i przynajmniej jednego pasażera, jak też odpowiednio rozbudowany i zamontowany bagażnik, zdolny pomieścić znacznie większą ilość rzeczy, niż bagażnik zwyczajnego auta osobowego. Taki rodzaj aut jest szczególnie cenny zwłaszcza w oczach przedsiębiorców, dla których jest przyczynkiem do urzeczywistnienia marzeń o własnej firmie.

Zakup auta dostawczego to zazwyczaj poważniejszy wydatek, niż kupno pojazdu osobowego. Aby zminimalizować koszty tej dużej inwestycji, przedsiębiorcy mają na szczęście kilka możliwych dróg awaryjnych. Jedną z nich jest nawiązanie umowy cywilno-prawnej z firmą leasingową, czyli zajmującą się udostępnianiem praw do użytkowania wykupionych przez nią samochodów. Tego rodzaju przedsiębiorstwo zazwyczaj systematycznie aktualizuje swój asortyment, chcąc przyciągnąć uwagę swoich potencjalnych klientów nowymi modelami aut.

Poleasingowe samochody, które nie zostały wykupione przez swoich tymczasowych użytkowników, a w oczach firmy leasingowej straciły na wartości, trafiają do komisów samochodowych lub salonów obracających używanymi pojazdami. Tutaj może przygarnąć je kolejny właściciel. W zależności od tego, gdzie taki zakup się dokona, nabywca może zyskać nawet pewne korzyści, jak na przykład możliwość z dokonania bezpłatnej naprawy przez okres pierwszego roku jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *