Auta dostawcze poleasingowe

Wśród wielu możliwości, jakie otwiera przed konsumentem rynek samochodów używanych, znajduje się skorzystanie z usług firmy, która przejęła eksploatowane już samochody od leasingodawców, jacy nie są już zainteresowani oferowaniem danego modelu nowym potencjalnym klientom. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych, czyli idealnych z punktu widzenia osób rozwijających własną działalność gospodarczą i potrzebujących aut do osiągnięcia tego celu, jakim jest sprawnie działająca własna firma.

Aby dowiedzieć się, co oznacza pojęcie auta poleasingowego, wypada zrozumieć, na czym polega umowa leasingu. Można opisać ją jako rodzaj wynajmowania praw do użytkowania samochodu, wynajmowania go na określony czas danemu leasingobiorcy. Ideą leasingu jest nabywanie prawa do korzystania z samochodu, pod warunkiem spłacania jego wartości leasingodawcy – w postaci miesięcznych rat o wysokości ustalonej w treści umowy. Zobowiązanie to przewiduje także wpłacenie dodatkowych kwot, otwierających i zamykających umowę. Po jej zakończeniu, zadowolony, być może przywiązany do auta, a przede wszystkim zdolny do tego finansowo leasingobiorca, może odkupić auto na własność. Nie zawsze tak się jednak dzieje.

Samochód poleasingowy to zatem pojazd, po którym można spodziewać się względnie dobrego stanu technicznego. Trafiając do salonu z używanymi samochodami markowymi, przechodzi zwykle drobiazgowy przegląd techniczny i może kusić przyszłego właściciela takimi zaletami, jak roczna gwarancja serwisowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *